Yeni Nesil Kaykay: The Sidewinding Circular Skates [Video]

Kaykay kullanmak veya paten kaymak özellikle düzgün yollara sahipseniz büyük bir eğlence. Hammacher Schlemmer üretimi olan “The Sidewinding Circular Skates” isimli bu kaykay-paten ise itme gücü yerine bacakları ileri geri hareket ettirerek ilerlemeyi sağlayan bir mekanizmaya sahip. Dairesel parçaların her biri yaklaşık 25 cm çapında ve içerisine basarak bu oyuncağın yönetimini ele geçiriyorsunuz.

Bunlar, yan yana yaslanarak hareket ettirilen halka şeklindeki kaymalardır, zemini itmeden bir kaykay sürme gibi süzülmenizi sağlar. Biniciler, ayaklarını lastik tekerlekleri döndürmek için ayaklarını iki platforma yerleştirirler ve yanlara doğru eğilirler ve binicilere longboard kaykaylarına benzer serpantin hareketler sağlarlar. Tekerlekler bağlı olmadığından, biniciler 720 ° döndürme işlemini kolayca yapabilir ve bir dime açabilir, durma ise ayak parmaklarını yere yerleştirerek sağlanır.

Tekerlekler 10″ çapında olup, kısa çim ve toprak yüzeylerini geçmelerine izin verir. 100 kg’ye kadar destekler. 8 yaş ve üstü kullanımı için uygundur . Kırmızı veya Yeşil renklerde bulunuyor. Her biri: 10″ çapında tekerlekleri bulunuyor.

Firmanın web sitesinden satın alabileceğiniz ürünü fiyatı ise 99$. Yaratacağı eğlenceye göre uygun bir fiyat diyebiliriz.