WaterDrop Dünya için büyük bir adım [Video]

Her gün minik düzenlemeler yaparak çevremizde oluşan tahribattaki etkilerimizi azaltabiliriz. Ambalaj ayrıştırmak, doğal ürünleri tüketmek gibi aksiyonlar alışkanlıklarımız itibariyle kimi zaman bizi biraz zorlasa da Kickstarter’da fon toplayan WaterDrop ürünü bize en azından minik bir adım için fırsat yaratıyor.

Her duş aldığınızda 3 ila 6 litre arası su yeterince sıcak olmadığı için su giderinden akıp gidiyor. Duşta suyun ısınmasını beklerken akan suya sadece bakmıyor, hemen duşun yakınındaki kovaya suyu doldurup o suyu kullanıyor olabilirsiniz. Ancak sonrasında kovanın büyüklüğüne göre farklı amaçlar için kovayı taşımak bir hayli zor. Firmanın bu noktada bulduğu yöntem ise özel tasarım bir plastik poşet ile bu suyu biriktirip sonrasında bir çanta gibi omzunuza asabilmeniz. Hortumu sayesinde suyu istediğiniz noktaya istediğiniz miktarda dökebiliyorsunuz.

Şunu da diyebiliriz tabi “çevreyi kurtarayım derken bu plastik torba nereden çıktı?”. Öncelikle torbanın çok kaliteli olacağının vaat edildiğini ve bu nedenle uzun süreli kullanıma imkân sağlayacağını belirtmek gerek. Ayrıca torbanın yapısı gereği kolayca katlayarak saklayabilirsiniz.

Mart ayında üretimine başlanacak bu torba umarız ilerleyen zamanlarda benzer akıllıca tasarlanmış ürünlerin çıkışına da vesile olur ve yaratıcı insanlar dünyamızı iyileştirmek için bu ürünü ilham kaynağı olarak ele alırlar.