Taytay Denge Bisikleti

Taytay Denge Bisikleti

Taytay denge bisikleti çocukların etkili ve dengeli bisiklet kullanabilmesini sağlayan bisiklet türüdür. Böylece çocuklar daha dengeli bisiklete binmeyi öğrenirler, bu sebeple kendilerine olan özgüvenleri de gelişmiş olur, eskiden çocuklar bisiklete binerken anne ve babaları arkadan tutarlar ve çocuğun cesareti kırılmasın diye tutmadıklarını söylerlerdi. Anne baba tutmayı bıraktığında ise mutlaka tecrübe kazanan kadar belirli kazalara da engel olunamazdı, bu sebepten; taytay bisikletleri güvenli bir şekilde kullanmaya uygun olacaktır.

 Ayrıca taytay denge bisikleti ahşap materyallerden yapıldığı için taşınması da oldukça kolaydır, çokta esnek bir yapıya sahiptir. Ön tekerleri rahatlıkla sağa ve sola yatarak kullanım kolaylığı sağlar ve çocuklarda inanılmaz bir mutluluk ve zevkle, korkusuzca bisiklete binme duygusu yaşatır, anne ve babalarda güvenli bir şekilde içleri rahatlıkla sürmelerine izin verirler, ayrıca bu bisikletin en önemli özelliklerinden bir tanesi de çocukların büyüdükçe bisikletinde büyümesidir, ayarlanarak uygulanır.

 

            Her rengi de mevcuttur, istenilen renkte alınabilir, sivri keskin kenarları olmadığı içinde zarar verici durumu yoktur, aileler rahatlıkla düşünebilirler, fiyatları da plastik bisikletlerle neredeyse aynıdır. Suya dayanıklı özel bir materyalden üretildiği içinde ahşap olmasına rağmen su aldığında hiçbir sıkıntı yaşatmaz. Tüm dünyada plastik ürünleri son derece sağlığa zararlı olmasından dolayı birçok piyasada iade dönüşler olmuştur, özellikle oyuncak ve çocuk ürünlerinde, aynı zamanda çocuk istediği zaman bisiklet üstünde gezip istediği zaman yürüyebiliyor, bu bisiklet ile çocuklar kendi vücutlarını kullanmayı ve vücutlarına hâkim olmayı sağlıyorlar.

 

            Bu bisiklet ilerde çocukların paten ya da pedallı bisiklet de yahut da diğer spor dallarına daha güvenli daha tecrübeli daha önyargısız yaklaşmasına sebep oluyor, her şeyden önce çocukların korkularını yenmesine sebep oluyor, bu bisikletle okul yada başka alanlarda çocukları yarıştırma oyunlarına da dahil edilebilir, birbirlerine çarpma yada düşmelerinde hiçbir zararı olmadığı için, çocukları yarışmada çokta eğlendirebilir.

 

            Çocuklara alınan ilk bisiklet hediyeleri olabilir, Avrupa’da en çok satan bisikletler arasına girmektedir, Türkiye’de ise ilk şehir olarak İzmir’de kullanılan bisiklet, artık Türkiye’nin de her yerinde kullanılan gözde bisikletler arasına girmelidir, çocuklara bisikleti bir oyuncak gibi değil de bir ulaşım aracı olarak görmelerini sağlamak daha iyidir. Çünkü bisiklet kullanmak sorumluluk, dikkat ve beceri isteyen bir alettir. Taytat çocuk bisikletinin birçok dalda da ödülleri vardır, bizde çocuklarımıza bu özel bisikleti alarak onların gelişimlerine, güzel ve olumlu katkıda bulunmamız gerekir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.