Sugru – Mucizevi Tamir Macunu

Bir şey kırıldığında tamir etmek için akıllara ilk olarak japon yapıştırıcısı gelir. Evlerin demirbaşı, kırıkların can dostudur. Ama japon yapıştırıcısının da etkili olduğu yerler kısıtlı kalıyor. Burada devreye mucizevi tamir macunu Sugru giriyor. Sugru sadece yapıştırmıyor, eşyaları tamir ediyor!

Sugru ile akıllara gelebilecek her şey tamir edilebilir. Mucizevi formülü sayesinde seramik, cam, metal, ahşap ve çoğu plastik ve kumaş gibi birçok malzemeye kalıcı olarak yapışıyor. Farklı renkleri sayesinde tamir edilen eşyayla uyum gösterebileceği gibi kullanıcıların yaratacılığını da kullanmasına olanak sağlıyor.

         

İsviçre çakısının yerini tutacak olan Sugrunun kullanımı çok daha kolay ve zevkli. Kolayca şekillendirebileceğiniz hamur kıvamında bir yapışkan ama elinize alıp oyun hamuru gibi saatlerce oynayamıyorsunuz. Sugruyu şekillendirmek ve yapıştırmak için 30 dakikanız var. 30 dakika içinde yapıştırmak istediğiniz nesneleri veya tamamlamak istediğiniz eksik parçayı sabitlemeniz gerekiyor. 24 saat kuruması için bırakıyorsunuz ve sonuç inanılmaz! Yumuşak slikon lastik kıvamı,kuruduktan sonra hala esnekliği korur ve siz çıkartmak istemediğiniz sürece yapıştırıldığı yerde sabitlenir.

Sıcak ve soğuktan etkilenmeyen hatta su geçirmeyen Sugru’yu evrenin her yerinde kullanmak mümkün. Sugru eşsiz patentli formülü ile düzinelerce ödül kazanmış ve uzay programlarında çalışan mühendisler tarafından tercih edilmiş bir buluştur.

       

Özelliklerini sıralamak gerekirse (hazır olun, ağzınız açık kalabilir!) nerdeyse her yüzeye yapışabiliyor, su geçirmez, esnek, ısıya ve soğuğa karşı dayanklı, yumuşak dokulu, dış etkenlere karşı güçlü ve dayanıklı (güneş ışığına, yağmura, kar yağışına, vs. karşı), çıkartılabilir. Bu özellikleri sayesinde kırık tencere kulbu yapıştırılabildiği gibi sıfırdan kulp da yapılabilir. Esnekliği sayesinde de kopmak üzere olan, özellikle şarj kablolarını, sabitlemek için Sugru en doğru çözümdür.

Mucizevi tamir yeteneğinin yanında renklerinin de insanın içindeki sanat aşkını canlandıracak kadar çeşitli ve sıcak renklerden oluşması, Sugru’nun kullanım alanını oldukça genişletecektir.

       

Hayatı kolaylaştıran icatlara tutkuyla bağlı ve yakından takip edenler için vazgeçilmez hale gelecek olan Sugru, Türkiye’de sadece tutyakala.com’da satılıyor. Deneyimlemek için sadece bir tıklama yeterli.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.