Sırt çantanız ayıdan kaçarken onu sprey ile geri püskürtüyor

Okulda ne kadar çok güreş madalyası aldığınız önemli değil eğer karşınızda 800 kiloluk bir ayı varsa. Issız bir ormanda ayı peşinize düştüğünde yapabileceğiniz en iyi şey kaçmaktır. (ölü numarası yapmak dışında, tabi buna cesaretiniz varsa!) Peki boz ayıların saatte 38km hızla koşabildiğini biliyormuydunuz? Ortalama bir insandan daha hızlı olan bu canlılar aç olduklarında pekde sevecen olmayabilirler.

ayi_kovucu_sirt_cantasi (1)

UDAP firması tarafından geliştirilen sırt çantası eklentisi her biber spreyi markası ile uyumlu olarak içinde bulunan spreyi arkadan gelen ayıya sıkmanıza olanak sağlayacak şekilde konumladırılmış. Elinizle ulaşabileceğiniz şekilde çantanızın üst tarafına konumlandırılmış turuncu renkli ipi çekerek ayıdan kaçarken veya yere yattığızda ayıya püskürtmeniz mümkün. Sprey ile dengesi bozulan ayıdan uzaklaşabilmeniz için size imkan tanıyan bu ürün dağcılar, kampçılar, gezginler ve maceraperestler gerekli bir ürün gibi görünüyor. Özelliklede bol ayı popülasyonu olan bölgelerde.

ayi_kovucu_sirt_cantasi (2)

Çanta eklentisi her tür çanta ile uyumlu olarak tasarlanmış. En sevdiğiniz çantalarınız ile kullanabilirsiniz. Spreyi sıkarken kendinizden sakınmak için mümkün olduğunca ileri doğru hareket halinde olmanız gerekiyor. Spreyi sıkmak üzere hazır halde tutmanız beklenmedik hallerde hazırlıksız yakalanmanızı engelleyecektir.

Kazasız geziler…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.