Sadece bir nefesle tüm ağız sağlığı ve hidrasyonu verilerini takip edin!

Breathometer Mint – Silikon Vadisi, Kaliforniya, Amerika Birleşik Devletleri Teknolojisi

 

 

Ağız Sağlığı + Hidrasyon Önemi

Ağız sağlığı ve genel sağlık arasındaki bağlantı nedir?
Eğer ağız sağlığı genel sağlığı hakkında ipuçları sunabilir biliyor muydunuz ? Ya da ağzınızda ki sorunlar vücudunuzun geri kalanını nasıl etkileyebilir? Ağız sağlığı ve genel sağlık arasındaki yakın bağlantıyı anlamak sağlıklı kalmak için anahtardır.

Ağız bakımı demek, diş ve diş etlerinin iyi bakımı demektir. İyi ağız bakımı ve diş hijyenini sağlamak kötü nefes, diş çürümesi ve diş eti hastalığını önlemelisiniz. Bu yaşlılıkta diş ömrünü uzatmanıza yardımcı olabilir. Araştırmacılar ayrıca, fırça ve diş ipi kullanımının farklı sonuçlarını keşfediyorlar. Sağlıklı bir ağız tıbbi bozuklukları geçiştirmek için yardımcı olabilir. Sağlıksız bir ağız, özellikle diş eti hastalığınız varsa, kalp krizi, inme, kötü diyabet ve erken doğum gibi ciddi sağlık sorunları riskini artırabilir. *

Vücudun birçok bölgesinde olduğu gibi, ağzınızda birçok bakteri ile iç içedir ve  birçoğu zararsızdır. Normalde, günlük fırçalama ve diş ipi gibi iyi bir ağız sağlığı bakımı yapmalısınız. Bu vücudun doğal savunması bu bakterileri kontrol altında tutabilir. Ancak, uygun ağız hijyeni olmadan, bakteriler diş çürümesi ve diş eti hastalığı gibi ciddi enfeksiyonlara yol açabilecek seviyelere ulaşabilir.

*Ek bilgiler için: http://www.mayoclinic.org/healthy-living/adult-health/in-depth/dental/art-20047475

Yeterli sıvı almak neden bu kadar önemli?

Eğer sporcu iseniz, düzenli egzersiz yapıyorsanız ya da sadece sağlıklı kalmak için ara sıra spor yapıyorsanız, spor öncesinde, sırasında ve sonrasında doğru miktarda su içtiğinizden emin olmak önemlidir. Su, vücut ısısını düzenleyen eklemleri yağlar ve enerji ve sağlık için besinlerin ulaşımına yardımcı olur. Eğer düzgün sıvı almazsanız, vücudunuzun en yüksek düzeyde performans sağlaması mümkün olmayacaktır. Bu da yorgunluk, kas krampları, baş dönmesi veya daha ciddi belirtilerle karşılaşabilirsiniz.

Su hayattır

Toksik maddeler uzaklaştırmak, sindirim enzimleri üretmek, sağlıklı cilt, saç ve organları korumak ve vücudun gerekli vitamin, mineraller ve doğal şekerler absorbe yardımcı olmak için su gerekiyor. Su aynı zamanda, vücut ısısını düzenleyen metabolizmayı uyarır ve düzene girmesine yardımcı olur. Temiz su dışında sıvılar vücudunuzda su gibi aynı davranmazlar ve su gibi onlar hidrasyon ihtiyaçlarını karşılamazlar. Çoğu insan kendi sıvı alımı için su dışında diğer içecekler ile sıvı ihtiyacını karşıladığını düşünür. Kahve, çay, alkol, gazlı içecekler (veya başka kafeinli içecekler); bunlar aslında vücuttan su ve besinleri atmak anlamına gelir.
Yorgunluk, kabızlık, baş ağrısı, hazımsızlık, kas ve eklem ağrıları, yüksek tansiyon, depresyon, alerji, zihinsel yavaşlık, cilt sorunları ve aşırı kilo: kronik dehidratasyon aşağıdaki anlaşılabilir.

Breathometer Mint nedir?
Dünyanın ilk taşınabilir Nefes kalitesi ve nem seviyesi algılama cihazıdır. Basitçe cihazı ağzınıza alın ve ne kadar sıvı ihtiyacınız olduğunun yanı sıra, size nefes kalitesini bildirir ve akıllı telefonunuzdaki Breathometer uygulaması ile saniyeler içinde ağzınızdaki hava grafiklerini çizer.

Breathometer ekibi başarıyla ilk Orijinal Alkol Breathometer ürününü Mart 2013’de sürdü. Bu ürününde asıl amacı insanların daha bilinçli kararlar ve sağlıklı bir hayat yaşamak için yardımcı sensörleri ile nefes algılama kullanarak gerekli olan verileri onlara sağlamak.