Oyunseverler için Yeni Ekipmanlar [Video]

Oyunu daha gerçekçi kılmanın ürün geliştiricilerin en çok üzerinde çalıştığı alan olduğu görülüyor. Oyunu bilgisayar veya oyun konsolundan çıkarıp gerçek hayata biraz daha sokmak da diyebiliriz.

İlk ekipman oyun oynarken spor yapmayı sağlıyor. Oyunun içinde ilerlerken aslında gerçekten yürüyorsunuz. Hem kalori yakıyorsunuz hem de oyunda ilerleme kaydediyorsunuz.

İkinci ürün ise oyun oynarken kalp atışınız gibi pek çok değeri ölçüp size şeffaf göstergeler ile oyun ekranı üzerinde sunuyor.

Videoda bahsedilen üçüncü ürün ise Kickstarter'da fon topluyor. Ürün bir can yeleğine benziyor. Oyun içinde çevrenizde olan biteni size hissettirmek için yelekteki vericileri kullanıyor.

Dördüncü ürünü ise sanırım Micheal Douglas ve Demi Moore'un başrollerinde oynadığı "Disclosure" isimli filmde görmüştüm. Film 1994  yılında vizyona girmişti. Aradan geçen neredeyse 20 yılın ardından fikrin hayata geçtiğini görmek harika.

Son ve videoda en iyi olarak belirtilen ürün ise bir zırha benziyor. Oyun içinde vurulursanız yeleğin üzerindeki yansıtıcılar vurulma anını size hissettiriyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.