Liste Tutabileceğiniz Harika Uygulamalar

İnternet bilgiyi arayan ve öğrenmek isteyenler için harika bir ortam. Ancak bazen o kadar çok bilgi ile karşılaşıyoruz ki takip etmekte zorlanıyoruz.

Sizin için kullanabileceğiniz araçları ve web sitelerini toparlayıp hayatınızı biraz kolaylaştırmanıza yardımcı olmaya çalıştık.

1- Pocket

pocket-logo-icon tutyakala

Pocket hem web'den erişebileceğiniz bir web sitesi hem de bir mobil uygulama. Ayrıca internet tarayıcıları için eklenti de mevcut. Beğendiğiniz bir sayfaya denk geldiğinizde sonradan okumak için Pocket hesabınıza sayfayı etiketler tanımlayarak ekleyebilir ve sonrasında istediğiniz zaman okuyabilirsiniz.

2- IMDB Watchlist

imdb watchlist tutyakala

IMDB sinema hakkında geniş bir arşiv bildiğiniz gibi. Kimi zaman arkadaşlarımızın önerdikleri filmleri veya IMDB'nin öneri listelerini incelemek için web sitesine giriyoruz veya uygulamasını kullanıyoruz. IMDB'nin watchlist özelliği ile de izlemek istediğimiz dizileri veya filmleri listemize ekleyip sonrasında "ne izlesem" sorusu aklımıza geldiğinde geri dönüp bakabiliyoruz.

3- Evernote

hero_evernote tutyakala

Evernote aldığınız notlara web, mobil veya masaüstü uygulaması üzerinden erişmenizi sağlıyor. Eğer cep telefonunuz Android tabanlı ise sesli notlarınızı anında metne de dönüştürebilirsiniz.

4- Shazam

shazam tutyakala

"Mutlaka çalma listemde olmalı" dediğiniz şarkıları uygulamaya "dinleterek" şarkının adı ve kime ait olduğunu hemen öğrenebilirsiniz. Shazam hesabınızı Spotify ile de eşlerseniz şarkıyı Spotify'da uygulamaya özel listenize anında ekleyebilirsiniz.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.