LiquiGlide yapışmaz kaplamalı ürünler yakında market raflarında yerlerini alacaklar

Hepimiz aynı duyguları hissetmişsinizdir. Diş macununun veya losyonunuzun büyük bir kısmının kabında kaldığınız bilmek…

LiquiGlide adında yeni bir şirket yeni ürünüyle marketlerde yerini almaya hazırlanıyor. Bu yeni ürün ile tüm şişelerin tüplerin ve kaplarınızın iç kaplamasını yaparak içine koyduğunuz tüm ürünleri alabileceksiniz. Bu teknoloji sayesinde çevresel kirlenmenin de hatırı sayılır ölçüde önüne geçilmiş olacak.

 

Kaplama kalıcı olarak ıslak yüzey oluşturarak süper kaygan olmak için dizayn edilmiş.

Esasında, ürün bir sıvı tabakası üzerinde oluşuyor. Ancak bu sizi yanıltmasın. Ürün süperhidrofobik yüzeylere benzerlik göstersede aslında farklı bir teknoloji kullanılıyor. Süperhidrofobik kaplamalar kaplama ile su arasında hava oluşturarak itme sağlıyor. Pek çok üründe de şu anda kullanılmaktadır.

 

Bununla birlikte, Süperhidrofobikler hava kullanırken LiquiGlide sıvı kullanıyor. Şirketin kurucusu bunu “suya doymuş yüzey” olarak adlandırıyor çünkü; sıvı yüzey üzerindeki boşlukları doldurarak kayganlığı sağlıyor. Kaplama aynı zamanda kullanılan malzemeye göre de ayarlanabiliyor. Bu da sonsuz seçenek sağlıyor. Bu hafta şirket bir araya gelerek Elmer’s adlı yapıştırıcı ürünleri yapan şirketin ürünlerini kutularında test ettiler.

Videolarlardan da görebileceğiniz gibi sonuçlar tatmin edici: