Kodlamayı Öğreten Tırtıl: Code-A-Pillar [Video]

Günümüzde bilgisayar bilimleri giderek daha da fazla önem kazanıyor. Yazılımlar neredeyse her alanda artık. Giderek artan bu talep nedeniyle de geleceğin en iddialı mesleklerinden birisi de yazılım alanında uzmanlaşmak olacak.

FicherPrice da bu konuda çocuklarını daha minicikken yazılım dünyası ile tanıştırmak isteyen aileler için bu tatlı tırtılı tasarlamış. 2016 CES fuarında tanıtımı yapılan oyuncağın adı Code-A-Pillar.

Code-A-Pillar - Tutyakala

Tırtıl çok sayıda parçadan oluşuyor ve her bir parçanın farklı bir görevi var. Bu görevler daha önce firma tarafından hazırlanmış tabi ki. Örneğin tırtılın açma kapama fonksiyonun hemen arkasında “düz ilerle” fonksiyonu parçası, onun arkasında da “dönüş” fonksiyonu parçası var diyelim, tıpkı videodaki gibi. Tırtıl çalıştırıldığında bu sıralamaya uygun olarak önce bir süre düz gidiyor, sonrasında ise sıradaki fonksiyon olan dönüşü gerçekleştiriyor. Parçaların yerleri değiştirilerek de farklı hareketler gerçekleştirmesi sağlanıyor.

Böylelikle minikler algoritma yazım mantığını öğrenmeye en temel aşamadan başlıyorlar.

Tırtıl Amerika’da Haziran ayında 50$ fiyat ile satılmaya başlanacak. Sekiz parçadan oluşacak ancak ek komutlar için ayrıca parçalar da satın alınabilecek. Her bir ek parçanın fiyatı ise 15$.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.