Gloveone: Sanal Gerçekliği Hissedin

Sanal gerçekliği hissedebilseydiniz nasıl olurdu? Gloveone elinizle hissetmenizi ve etkileşime geçmenize VR gözlüklerle birlikte imkan veriyor.

Bu teknoloji belki de VR alanındaki en nefes kesen gelişme. Bu güne kadar sadece görüntüyü ön plana çıkaran sanal gerçeklik teknolojileri için de yeni bir uygulama. Bununla birlikte sanal gerçeklik gözlüklerini takan insanların çoğunlukla ilk yapmak istedikleri şey uzanıp dokunabilmek ve hissedebilmek. Gloveone ile bu şuanda mümkün!

Gloveone ile kullanıcılar tüm sanal nesneleri dokunabilecek ve hissedebilecek. Eğer sanal bir elma ekranda görünürse Gloveone ile şeklini ve ağırlığını hissedebileceksiniz hatta elinizde ezebileceksiniz.

Aslında temel nokta dokunma hissinin titreşime çevrilmesi. Eldivenin içerisine ve parmak uclarına dağılmış 10 adet gerçekleştirici birbirlerinden bağımsız olarak titreşimi farklı frekanslarda ve güçlerde yaparak gerçekçi dokunma hissinin oluşmasını sağlıyorlar.

Gloveone on Sketchfab and cgtrader

Projede prototip aşaması en sonunda geçildi ve destekçilerin sağlayacağı fon ile Gloveone ürün geliştiricileri topluluğuna kickstarter üzerinden fon akmaya devam edecek.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.