Biyonik Kuş – Dünyanın akıllı telefon ile kontrol edilen ilk kuşu. Özgürce uçar…

Biyonik Kuş – Dünyanın akıllı telefon ile kontrol edilen ilk kuşu. Özgürce uçar…

Üreticiden mesaj:
“Biyonik kuş uçmak üzere. Bu inanılmaz kuşu geliştirmek için yorulmaksızın çalıştık ve sizinle paylaşmak istiyoruz. Gelecek nesil biyonik kuşu üretmek ve geliştirmek için bize yardım edin. Desteğinizin karşılığında üstün performanslı biyonik kuşa ilk siz sahip olacaksınız. Desteğinizi teşekkürler. Hayallerinizin uçmasına izin verin.”

Kuş gibi…

İnsanoğlu tarihin başlangıcından beri uçmayı hayal etmiştir. Bugün, biyonik kuş sıra dışı duyusal macera fırsatı veriyor; kuş gibi uçmak.

DESTEKLEYENLER

THE FLYING APP

UÇAN UYGULAMA

Biyonik kuş 100 mt mesafe içerisinde uçabilir. Hatta bina içlerinde bile… Elinizle yapacağınız hareketleri takip eder ve itaat eder. Uçuran uygulama App marketde bulunuyor. Uygulama inanılmaz hassas ve sezgisel bir deneyimle uçuruyor.

BİYONİK KUŞ: BUGÜN

Biyonik kuş enerjisini turbo-şarjlı® yumurtasından alıyor. 12dk şarj ile 10-8dk arası uçabiliyor. Yumurta cebinizde kaybolacak kadar küçük. Kuşu elinize aldığınızda oldukça hafif bir ağırlığı var; yalnızca 9 gram. Bu ustaca tasarım içerisinde onlarca mikro teknoloji patenti barındırıyor.

BİYOMİMETİK

Biyonik kuş gökyüzünde uçarken alışkın olduğumuz herhangi bir kuştan farksızdır. Biyonik kuş avcılardan korkmaz çünkü gövdesi dayanıklı strafor malzemeden, kanatları ve kuyruğu ise karbon fiberden imal edildi

 

 

BİYONİK KUŞUN ZAMAN ÇİZELGESİ

Bağışçıların finansal desteği ile biyonik kuş projesi başarıya ulaşacak ve ilerideki ARGE çalışmaları için bize vereceği öz güvenle çok daha büyük devrimsel yenilikler getirebiliriz. Şimdiden teşekkürler.

2015 sonunda Biyonik Kuş 3-kanallı kuyruk tasarımı tamamlanarak daha hünerli ve süper yavaş uçuşa imkan tanıyacak. Bu teknoloji motorsuz teknoloji bazlı bio-metal alaşım kasları kullanacak.

2016 baharında biyonik kuş sabit uçuş yapabilir durumda olacak. Ebatları ideal ağırlık-güç oranı için zamanla artacak ve daha fazla ağırlık taşıma kapasitesi ile daha fazla doğal uyumluluk sağlanacak. Sensörlü yüzeysel kontrolü ile kendinden-kontrol edilen otomatik stabilizasyon sağlanacak

2016 kış, Biyonik Kuşa HD video kamera entegre edilerek cep telefonundan canlı izleyerek kontrol, kameranın mekanik ve hidrolik stabilitesi ve tamamı WİFİ ve geniş bant üzerinden sağlanacak. Ek olarak tüm doğal ve sezgisel uçuş hareketleri bileklik ile sağlanacak. Tüm amacımız hayalleriniz ile Biyonik kuşun reaksiyonları arasındaki uyumu efor harcamaksızın sağlamak.

ÜRÜN EKİBİ

Edwin Van Ruymbeke, Marc Zeller, Benjamin Elia, Lionel Berthomier, Vanessa Braizat, Laurence Blestel, Michael Chen,

SSS;

S: Hangi akıllı telefonlar ile uyumlu olacak?

C: 100 metre mesafe için bluetooth 4.0 gereklidir. Tüm 4.0 bluetooth cihazları destekler.

S: Biyonik Kuş ile hava alanları ve tarihi alanlardaki sorun oluşturan kuşlar avlanabilir mi?

C: Şimdilik Biyonik Kuş sadece eğlence amaçlı. Diğer kuşları avlamak bir yana dikkatlerini çekebiliyor. Gelecek yatırımlar ve ARGE çalışmaları ile ileride kovucu sesler ile sorun oluşturan kuşlara karşı kullanılabilir.

S: Biyonik Kuş hangi hava koşullarında kullanılabilir?

C: Yağmur ve 10G rüzgar haricinde tüm hava koşullarında uçabilir. Diğer tüm elektronik aletler gibi Biyonik Kuş’da suya karşı dayanıklı değildir. Küçük helikopterler gibi düşük hızda rüzgarlarda kullanılabilir.

S: Biyonik kuşu her yerde uçurabilir miyim?

C: Bu ülkenizdeki kanunlara bağlıdır. Yerel otorite ile iletişime geçiniz.